Bilgisayar Atölyesi Olarak Müşteri Memnuniyetine Önem Göstererek Yıllardır Uzman Kadromuzla Garantili Olarak Hizmet Veriyoruz

Galeri

İletişim

Yakuplu Mahallesi Hürriyet Bulvarı 59. Sokak No: 28/A Beylikdüzü/İstanbul

info@bilgisayaratolyesi.com

0212 876 4707

Bİos Yazılımı

Bios Yazılımı

Bios yazılımı bünyemizde garantili ve hızlı olarak yapılmaktadır. BIOS Yazılımı, kalıcı bir yazılım olup ROM bellekte saklanır. Anakart’ın birçok özelliğini kullanmamıza olanak sağlayan yazılım, sistem ve donanımlarımız arasında bağlantı kurar..

Yeni nesil cihazlarda eski tip cihazlara göre bios arızası tepkileri farklılık gösterebilmektedir.. Örneğin ; Bilgisayarınızın açılış tuşuna bastınız ve hiç çalışmadığını ve elektrik almadığını gördünüz… Bu anakart üzerindeki KC veya KB Bios olarak tabir edilen ek bir güç Bios entegresinin arızalı olmasından da kaynaklı olabileceğini unutmayın… Bu durumda yapılması gereken tek şey Bios Programlama cihazı ve uzman bir teknisyenle ilgili yazılımın tekrar entegreye yazılmasını sağlamak olacaktır.

Bios hatalarının bir çok tepkisi vardır.. Örneğin bilgisayarınız çalıştığı halde ekrana görüntü gelmemesi yine Main Bios olarak tabir edilen bios kaynaklı olabilir.. Özellikle bazı kullanıcılar fan temizleme işlemi yaptıktan sonra cihazın tekrar montajlanması esnasında farkında olmayarak cihazın bios dosyasını kısa devre yaptırarak ucmasına neden olmaktadır.. Bu durumda da yapılması gereken şey tekrar ilgili KC veya Main bios ise bunları tekrar programlama cihaz yardımı ile yazılmasını sağlamak olacaktır. Bios programlama teknik ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir.. Özellikle serviste kullanılan cihazın markası ve ilgili bios dosyalarının ( rom ) uygunluğundan kesin olmak gerekmektedir… Yanlış yapılan işlemler sonucunda anakartınızda değişime kadar giden sorunlar ortaya çıkabilmektedir.. 

Bazı servisler bios programlama ve bios arızaları ile ilgili olarak tepkileri tespit edemediğinden cihazda görüntü gelmemesinin ekran kartı chipset arızası olabileceğini düşündüklerinden direkt olarak yanlış tespit yaparak chiplere müdahale edip çalışmadığını gördüklerinde anakart değişimine kadar gildilmesini önermektedir.. Bu çok yanlış bir durumdur… Bu sebeple cihazınızda bu tip bir sorun olduğunu düşünüyorsanız servis personeline bios ile ilgili bilgiler sorup kullandıkları cihazın marka ve modelini araştırmanızı öneririz..

Servisimizde özellikle bu konuda uzman ve aynı zamanda XELTEX serisi bios programlama ve bir çok marka ve modele uygun ROM dosları bulunduğundan servisimize ulaşan bios arızalı sorunların kısa süre içinde onarılma işlemi hızlı bir şekilde yapılmaktadır… 

Hızlı güvenilir ve garantili olarak bios yazılımı için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz: 0212 876 4707

Konuşmaya Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var ?