Bilgisayar Atölyesi Olarak Müşteri Memnuniyetine Önem Göstererek Yıllardır Uzman Kadromuzla Garantili Olarak Hizmet Veriyoruz

Galeri

İletişim

Yakuplu Mahallesi Hürriyet Bulvarı 59. Sokak No: 28/A Beylikdüzü/İstanbul

0212 876 4707

laptop kasa onarımı

Laptop kasa onarımı bünyemizde uzman kadromuz tarafından garantili olarak yapılmaktadır.

Laptop kasaları neden kırılır?

Laptop kasalarının kırılma nedenlerinin başında darbe yer almaktadır. Bilgisayarınızın düşmesi, çantada taşırken bir yere çarpmasından kaynaklanabilir.
Bunların yanı sıra kasa kırıkları bilgisayarınızın ısınmasından kaynaklı bile olabilir. Bilgisayarınızın ısınması size kasa kırılmasında uzak bir sebep olarak gözükse de aslında darbe almadı ama kırıldı gibi sorularınızın asıl cevabıdır. Günümüz laptopları genel olarak plastik kasadan üretilmesinden dolayı ısıya maruz kaldığında kasada oluşan bir esneme menteşelerinizin de zamanla sertleşmesinden dolayı bu arıza görülür. Laptopunuz ne kadar metal kasa olsa da menteşelerinizi o metal kasaya bağlayan kısım yine plastikten oluşmaktadır. Laptopunuz metal kasa da olsa plastik kasa da olsa yazımızda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı kırılması gayet olağan bir durumdur.

Laptop kasası onarım işleminde neler yapılır?

Notebookunuzun öncelikle tüm bileşenleri sökülür sadece kırık bölgenin sökülüp onarılması doğru değildir çünkü, bilgisayarınızın kasasının kırılma sebebine de bağlı olarak dışarıdan gözle görülemeyen kırıklara önceden müdahele edilmesi her zaman daha iyidir. Bilgisayarınızın kasa kırıkları alt kasa üst kasa çerçeve ve ekran kasası olarak 4e ayrılmaktadır.(A cover, b cover , c cover , d cover) Ekran kasası olarak tabir ettiğimiz bölgede bilgisayarınızın LCD ekranı, data kablosu, wi-fi antenleri,menteşeler,data kablosu ve kameranız yer almaktadır. Ekran kasası kırıldığında bu bahsettiğimiz parçaların da zarar görmesi muhtemeldir. Ekran kasanızın onarımında bilgisayarınız söküldükten sonra bu parçalar kontrol edilir bu parçaların kontrol edilmemesi bilgisayarınıza daha büyük anakart arızalarına sebep olabilir. Bu yüzden onarımdan önce yaptığımız işlem düzenli olur mu uzun ömürlü olur mu veya onarım sırasında bilgisayarıma zarar gelir mi gibi sorularınıza cevap verebiliriz. Bahsettiğimiz işlemlerden sonra bilgisayarınızın menteşe kısımlarında oluşan kırık öncelikle vida yuvalarının onarımı ile başlar menteşeniz kontrol edilir menteşeniz zamanla sertleşmiş ise onarılır, kırık ise onarımın sağlığı açısından ve uzun ömürlü olabilmesi için menteşe değişimi yapılır. Ve onarım işleminden sonra tekrardan eski düzeninde bilgisayarınızın ekran kısımı toparlanır. Bilgisayarınızın d coverında yani alt kasasında kırık var ise aynı işlemler tekrar edilir anakartınızın fanınızın çalışma durumu kontrol edildikten sonra yine orjinal halinde onarımı yapılır termal macunlarınız yenilendikten sonra kullanıma en uygun şekilde toparlanıp testleri yapılır.

Daha önceden bilgisayarınıza bilinçsiz yapılmış bir kasa onarımı bizim yapacağımız işlemini hem de iddia ettiğimiz sıfır ayarına getirmemiz biraz zorlaşabilir. Bu yüzden bilgisayarınızın kasasında oluşabilecek bu tarz kırılma durumlarında bilgisayarınızda daha büyük arızalara yol açmadan servisimize getirmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Laptop kasa onarımında bilgilerim silinir mi?

Bilgisayarınız servisimize geldiğinde bilgisayarınızın herşeyden önce harddisk sağlık durumu ve verileriniz kontrol edilir çünkü bilgisayarınızda bulunan harddiskler ssdlere nazaran darbeden kaynaklı daha çabuk bozulur kasa kırıkları da darbeye bağlı olduğu için ilk başta kontrol edilen parça harddiskinizdir. Eğer ki harddiskinizde bir sorun var ise size onarımdan önce bilgisi verilir. Eğer ki herhangi bir sorun yok ise bilgileriniz laptop kasa onarımı sırasında silinmez ve kaybolmaz.

Buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Konuşmaya Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var ?