Bilgisayar Atölyesi Olarak Müşteri Memnuniyetine Önem Göstererek Yıllardır Uzman Kadromuzla Garantili Olarak Hizmet Veriyoruz

Galeri

İletişim

Yakuplu Mahallesi Hürriyet Bulvarı 59. Sokak No: 28/A Beylikdüzü/İstanbul

0212 876 4707

iPhone Ses Onarımı

iPhone Ses Onarımı

iPhone ses onarımı ses sorunları için uygulanır. Ses sorunları genellikle mikrofon veya ilgili donanım bileşenleri ile yada yazlım kaynaklı hatalarla bağlantılıdır. Ancak iPhone 7 ve 7 Plus modellerine çok sık karşılaşılan ses sorunu kronik bir arıza haline gelerek mikrofon veya yazılım harici farklı bir tamir ihtiyacı doğurmuştur. Bu arızayı servisimizde %99 tamir oranı ile tamir ediyoruz.

Bu hata neden meydana gelir?

iPhone ses onarımı yapma sebebimiz Gri hoparlör genellike iPhone’unuzun anakartındaki “Ses entegresi“nden kaynaklanır. Bu parçanın arızalanması anakartın o kısmında oluşan aşırı ısınma veya darbe kaynaklıdır. Bu parça iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde sesi işlemek, kontrol etmekle sorumludur ve bu parçayla bağlantı kaybedildiğinde yukarıda bahsedilen hatalar meydana gelir.

iPhone 7 Ses Entegresi

 

Fotoğrafta gördüğünüz iPhone 7 ses entegresidir ve darbe sonucu çatlamıştır. Üzerindeki çatlakları mikroskop altında rahatlıkla görebilirsiniz.

Genellikle darbe alan cihazlarda görülebilir, ses entegresi kırılabilen bir parçadır. Kolayca çatlayabilir bu durumda değişmesi gerekecektir. Çoğu zamanda entegrenin bağlantı yollarında kopma meydana gelmektedir. Bu durumda ise kopan bağlantılar yenilenir.

iPhone 7 Ses Entegresi

 

Ses entegresi anakart üzerinde bu bölgede bulunmaktadır. Fotoğrafını gördüğünüz anakart üzerindeki bu bölge ses entegresi söküldükten sonra çekilmiştir.

iPhone 7 ve 7 Plus ses sorunları belirtileri

Çoğu kullanıcı arama yaptığında ses alamadığını ve hoparlör butonunun gri olarak kaldığını rapor etmektedir. Bunların dışında;

 • Uzun süren açılış süresi
 • Aramalar sırasında hoparlöre alma düğmesi grileşir
 • Aramalarda ahizeden ses gelmez, mikrofondan ses gitmez
 • Mikrofon çalışmaz veya video kaydında ses yoktur
 • Sesli notlar bölümünde grileşen kayıt butonu

  Kalıcı çözüm üretiyoruz

  Bazı teknik servisler bu arıza için “yaparız ama garanti veremeyiz” diyebilir. Hatta “ses entegresi değişir ama arıza tekrar ediyor” diyebilir. Bunlara aldırış etmeyin. Biz yaptığımız işlemde arıza tekrarı olmayacağını garanti ediyoruz.

  Bu kapsamda 6 ay garanti veriyoruz. 3 ay garanti veriyoruz diye 3 ay sonra sorun yaratacağını düşünmeyin. Cihaz aşırı darbe almadığı sürece kesinlikle bu arıza ile tekrar karşılaşmazsınız.

  Ses entegresi sorunu garantiye girer mi?

  Eğer iPhone’unuzun garantisi var ise bu arıza garanti kapsamına girmektedir. Ancak aygıtınızda herhangi bir darbe olmaması gerekiyor. Küçük bir darbe olduğunda Apple bunu bahane ederek garanti dışı bırakabiliyor.

  Devam eden bir garantiniz yok ise servisimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Üstelik ekonomik ücretlere tamir ettiğimiz ses entegre arızası için 3 ay garanti vermekteyiz.

Konuşmaya Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var ?